Centrum Band. Foto: Lisbeth Mamie-K Moijueh

Ungt band på Musikklåven

Lørdag 18. januar skal Centrum spille konsert på Musikklåven på Sundhaugen gård. Det blir tredje gang bandet kommer til Røros, etter to konserter på Ungdommens hus med metalcore-artisten STORM.

Centrum er et alt-rock-band fra Trondheim bestående av fire gutter på 16 til 18 år. Bandet består av frontmann Buster Løvdal Waagø på vokal og gitar, broren hans Silas på bass, gitarist Jakob Moe og Peder Klingenberg Klæboe på trommer. Så langt har fem singler blitt sluppet, blant annet «Free as a Bird», en smakebit fra en kommende EP.

«Centrum er et ungt trondheimsband med klare ambisjoner. På sin første låtutgivelse har de gjort et modig valg og stiller seg musikalsk og vokalt naken i en midtempo rockelåt. Det begynner altså forsiktig, men kraften kommer etter hvert, og også et imponerende gitararbeid.» – O. J. Hoel og T. Lundemo (Adressa, 23.11.2024)

Vokal og gitar: Buster Løvdal Waagø

Gitar: Jakob Moe

Bass: Silas Løvdal Waagø

Trommer: Peder Klingenberg Klæboe

Centrum har vært intervjuet i TrønderRush på Radio Trøndelag om sitt besøk på musikklåven.

Driver av Musikklåven Røros, Rune Aalberg Alstad. Foto: Tove Østby