200 barn deltok på Skifest i Sundveien i dag Foto: Tore Østby

Skifest i Sundveien

200 påmeldte, strålende sol og perfekte føreforhold gjorde dagens skifest i Sundveien til en fin opplevelse for mange. BUA stilte med med skiutstyr og akebrett. Dette var et gratis arrangement. Mange frivillige bidro under arrangementet.

– Vi er veldig takknemlige for å få med oss RørosBanken til å gjøre dette til ett gratis arrangement der alle kan være med uten å tenke på kostnader. Støtten fra banken bidrar også til drift av gruppa gjennom året ellers og gjør oss i stand til også å tilby alle våre øvrige aktiviteter uten en årlig treningsavgift, sier Eivind Langseth, leder Røros IL Ski.

Arrangøren hadde gjort klar skiløyper med innlagte hindre. Både de mest skivante og de som var på ski for første gang kunne utfolde seg.

– RørosBanken har som uttalt mål å skape et robust lokalsamfunn gjennom trivsel og samarbeid. Det klarte vi fint i dag, sier Robert Holm i Rørosbanken.

Knut Nordhagen og Marianne Magga var på plass med utstyr fra BUA. Foto: Tore Østby