Annenhver dag får et barn i Norge kreft. Noen av dem heter Aksel, Helmer, Vilja, Olivia, Kasper, Filip August, Linnea, Emina-Caroline, Matthew, Lukas og Fredrik. Sammen utgjør disse tøffingene Verdens fineste lag; Barnekreftforeningens lag.
Barnekreftforeningens lag har samme hovedtrener som landslaget, som nå er samlet for å forberede seg til VM i fotball. Ståle Solbakken har med seg Herman Flesvik som assistent. Nå ber både lagledelsen og laget alle ta på seg fotballtrøya på jobb i morgen, fredag 29. mai. Slik vil de samle inn penger til Barnekreftforeningen.
På Røros gir Bergstadcupen 5 kroner for hver elev som stiller på skolen i fotballtrøyer. Lærer Kjerstin Betten håper mange barn stiller i fotballskjorte i morgen på Røros skole.
Denne aksjonen støttes av mange bedrifter. Rørosbanken henger seg på med en pengegave på 6.000,- kroner.