Det var stor deltakelse under kveldens skikråss. Foto: Tore Østby

Stor skifest i Langegga

I kveld var det et yrende liv i lysløypa i Langegga. Frivillige hadde bidratt til å lage ei spennende og innholdsrik løype til NEAS Skikråss. Det er ikke bilvei til anlegget, og alle som møtte opp i kveld, både deltakere arrangører og journalist gikk på ski til anlegget. Dette var den første av to fartsfylte og kvelder i lysløypa, med skiglede, lek og mestring i sentrum. Andre runde i NEAS Skikråss er 10. februar.

Åsmund Morgestad styremedlem i skigruppa i Røros IL. Eivind Langseth, leder i skigruppa i Røros IL. De to er meget godt fornøyd med oppslutningen. 

Barna fikk selv velge om de ville gå med tid, eller bare leke seg i løypa. Først ble det gått prolog, før et finaleheat med fellesstart.

Alle som deltok fikk en deltagerpremie fra NEAS. I tillegg ble det delt ut skibriller, hodelykter, bager og løpevester.